Nejštědřejší byli diváci v Jimlíně

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Jimlín – Tři zastávky a dvanáct promítání absolvoval v okrese Louny v minulých dnech Kinematograf Bratří Čadíků. Prázdninové kino pod širým nebem, jehož výtěžek putuje na charitu, navštívilo Žatec, Postoloprty a Nový Hrad v Jimlíně. Právě v Jimlíně byli lidé nejštědřejší.

 

Na promítání čtyř filmů v netradiční atmosféře zámeckého nádvoří přišlo také nejvíce lidí ze všech tří zastávek. Snímky Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan, Život je život a Sedmero krkavců si nenechalo ujít bezmála tisíc lidí. „Na čtyři promítání přišlo devět set devadesát pět diváků,“ prozradil Vít Pávek ze správy zámku. Na dobrovolném vstupném se vybralo na Novém Hradě pro charitativní účely 18 114 korun. Pro srovnání, v loňském roce to bylo 35 113 korun. „Nicméně je to za celou dosavadní severočeskou trasu byl výtěžek z Jimlína nejvyšší. Ani v Aši, ani v Mariánských Lázních, Kadani, Žatci, Chebu či Postoloprtech se nepodařilo vybrat přes deset tisíc korun. Na Novém Hradě ano! Dokonce jednou tolik co v Mariánkách,“ hlásí nadšeně správa zámku. Peníze poputují pro Konto Bariéry a Nadaci Charty 77. „Děkujeme, že jste si k nám našli cestu, buď na všechny čtyři večery, či jen třeba jednou. Děkujeme našim patronům, bez jejichž finanční podpory by se filmové léto těžko uskutečnilo, děkujeme všem za všechno,“ dodal V. Pávek.
V Postoloprtech se vybralo 3 567 korun. Také tam se promítaly čtyři české snímky, které vidělo celkem tři sta devět diváků. Stejné snímky uvedl Kinematograf v Žatci, tam ale promítání nepřálo počasí. Na žatecké náměstí si každý večer našly cestu desítky diváků, celkově zhruba tři sta.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: