Nemocnice shání lékaře. Sono a CT jen pro akutní pacienty

před dvěma měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Dostat se na vyšetření CT či sono je v Žatci téměř nemožné. I když město v minulých letech vynaložilo okolo 300 miliónů na rekonstrukci nemovitostí a koupi CT podpořilo, chybí lékařský personál.

 

„Provoz CT je zcela závislý na přítomnosti dalšího lékaře na pracovišti, který by měl přijít z Ukrajiny a nastoupit nejpozději 1. srpna. Pro lůžkové oddělení toto vyšetření poskytujeme, ale nemůžeme ho v neomezené míře poskytovat lidem z terénu. Netýká se to jen CT, velkým problémem jsou i ultrazvuky, které jsou též podmíněny dostatkem specialistů, některá vyšetření jezdí do Žatce vykonávat primářka z Thomayerovi nemocnice,“ uvedl na posledním květnovém zasedání zastupitelstva ředitel žatecké nemocnice Jindřich Zetek a dodal: „Nároky z lůžkových oddělení jsou vysoké. Pokud je pacient akutní, zajistíme mu vyšetření my, pokud ne a má problémy, jsme schopni mu ho zajistit v pražských nemocnicích, se kterými spolupracujeme. Za celou dobu, co jsem v Žatci jsme neměli případ, že bychom pacientovi ve finále nevyšli vstříc.“
S nedostatkem lékařů se žatecká nemocnice tedy stále nedokázala vypořádat. Koncem května odešla i lékařka zajišťující sono a mamograf prsů, veškeré objednávky na vyšetření v Žatci tak byly zrušeny. Pokud tedy nejste akutní pacient, nezbývá vám než obvolávat specializovaná pracoviště v okolních městech a škemrat, aby vás vyšetřily tam.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: