Nemocnice uvažuje o novém dětském oddělení

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – O vybudování nového dětského oddělení uvažuje žatecká nemocnice. Na zbrusu novou budovu si nechala vypracovat studii a koncepční řešení. Vznikla by na místě starých zchátralých objektů v areálu nemocnice.

 

Dětské oddělení by se tak přestěhovalo z jižního cípu nemocnice, kde se nyní nachází, na jeho severní okraj. „Chtěli bychom vytvořit monoblok, který soustředí všechnu akutní péči do jednoho místa. Usnadnilo by to práci lékařům a chod na odděleních,“ sdělil ředitel Čestmír Novák. Nová moderní budova by vznikla v místě dnešní staré kotelny a prádelny. „Studii chceme zřizovateli, kterým je Město Žatec, předložit s tím, zda bude souhlasit s tímto řešením,“ vysvětlil ředitel. Moderní budova by byla dvoupodlažní, ve směru od chirurgie pak třípodlažní, se započítáním suterénu. Rozpočet na její vybudování podle studie se pohybuje přibližně okolo sto milionů korun, takže by se hledal vhodný titul pro získání dotace.
Ředitel Novák sdělil, že nemocnici v současné době nejvíce trápí stav oddělení následné péče. „Když se budeme chtít pustit do přestavby oddělení následné péče, budeme pro něj potřebovat jiné náhradní prostory. Nemůžeme si z ekonomických důvodů dovolit utlumit provoz na tomto oddělení, půlku ho třeba na rok a půl či dva zavřít,“ řekl Čestmír Novák. Tady by svou roli sehrálo právě současné dětské oddělení, kam by se, po jeho přestěhování do nové budovy, přesunula část lůžek oddělení následné péče. „Na uzavřené polovině by mohla proběhnout rekonstrukce. Potom bychom stejným způsobem zrekonstruovali i tu druhou půlku oddělení,“ přiblížil plány Novák. Studii nového pavilonu dětského oddělení si zájemci mohou prohlédnout na webových stránkách nemocnice.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: