Nesouhlasil se zařazením do céčka

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Na dva a půl roku do věznice s ostrahou poslala samosoudkyně Okresního soudu v Lounech čtyřiapadesátiletého prodejce drog. V místě svého bydliště ve Staňkovicích na Žatecku nabízel od května do srpna 2015 za úplatu nebo výměnu pervitin, jeden svědek přiznal i koupi marihuany. Proti rozsudku se na místě odvolaly obě strany, jak státní zástupce, který navrhoval obžalovanému o rok trest vyšší, tak i sám obžalovaný, jenž nesouhlasil se zařazením do třetího stupně vězení – ostrahy. Obžalovaný ovšem není žádný andílek, již pětkrát byl souzen, naposledy před deseti lety odešel s pětiletým trestem za drogy. U soudu byli těsně před vynesením rozsudku slyšeni poslední svědci, kteří u výslechu na policii přiznali více případů prodeje drogy od obžalovaného, před soudem ovšem počet dávek značně snížili.

 

„Je to dlouholetý trend u toxikomanů, že svědci poté dávky před soudem snižují, drží při sobě,“ shrnula soudkyně výslechy uživatelů drog, kteří neváhají páchat majetkovou trestnou činnost, aby měli na dávku. „Od obžalovaného jsem měla zhruba ve dvaceti případech, když jsem neměla peníze, nechala jsem mu tam na zástavu telefon,“ tvrdila třiatřicetiletá svědkyně. Vyslechnuta u soudu byla i teprve 19letá dívka, která přiznala, že jí obžalovaný dal pervitin ve dvaceti případech zdarma. „Zhruba deset dávek jsem měla distribuovat na Dočesné v Žatci, ale nakonec jsem to sjela sama.“
Státní zástupce navrhl dealerovi, který často za drogu bral místo peněz elektroniku, pomoc při vybírání brambor, či paroží, i trest propadnutí věcí, pocházející z trestné činnosti, tedy telefon a finanční hotovost ukrytou v krabičkách od cigaret v celkové částce 10 100 korun. Obžalovaný již dříve tvrdil, že tyto peníze nepocházejí z prodeje drog, ale že je půjčoval různým osobám. Soudkyně mu ale neuvěřila a uložila mu trest propadnutí věci. Bankovky byly většinou v hodnotě dvě stě korun a určitě byly za prodej drog.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: