Nezaměstnanost závěrem léta opět klesala: Práci v okrese nemá 4,5 tisíce lidí, pomáhají rekvalifikační kurzy různých profesí

před dvanácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Lounsko – Závěrem letní sezony nezaměstnanost v okrese Louny opět klesla. Zatímco v závěru července bylo v evidenci Úřadu práce 4594 lidí, v září jich 4523. Míra nezaměstnanosti klesla na 7,2 procenta. Řada zaměstnavatelů přitom nové pracovníky nemůže najít. „Existuje velká skupina lidí, kteří nechtějí pracovat a zvykli si žít na sociálních dávkách,“ upozorňují odborníci. V okrese Louny je bez práce bezmála dva a půl tisíce žen, sedm stovek lidí se zdravotním postižením nebo dvě stovky absolventů středních škol a mladistvých. Počet uchazečů, kteří během kalendářního měsíce evidenci opustí je srovnatelný s počtem nově hlášených. Práci si na přelomu konci léta našlo 352 osob, úřad práce pomohl sedmdesáti čtyřem.

 

Na Lounsku se s nejvyšším procentem nezaměstnanosti potýká obec Kozly (11,70 procenta) a Úherce (11,11 %), vysoká je také v Nové Vsi (8,45). V Lounech hledá práci 973 lidí z 12 253 ekonomicky aktivních, v Postoloprtech je to 344 uchazečů o zaměstnání z 3 210 aktivních obyvatel. Vysoký počet obyvatel bez uplatnění je také v Peruci, Cítolibech, Lenešicích či Libčevsi.
Ke snížení vysoké nezaměstnanosti přispívají například rekvalifikační kurzy. V rámci aktivní politiky zaměstnanosti bylo například v srpnu podpořeno a do rekvalifikačních kurzů zařazeno celkem 6 418 uchazečů z celého Ústeckého kraje. Jednalo se především o podporu administrativních pracovníků, výrobních, manipulačních a pomocných dělníků, stavebních dělníků, zedníků, uklízečů, skladníků, prodavačů, obchodních zástupců, kuchařů vč. pomocných, číšníků a servírek. V případě samostatné výdělečné činnosti to byla podpora truhlářů či podlahářů, dělníků stavebních a dokončovacích prací, opravářů a údržbářů motorových vozidel, kadeřnic, kosmetiček, účetních apod. U veřejně prospěšných prací se jedná o uklízeče veřejných prostranství vč. předáků, pomocné pracovníky údržby a úklidu, pomocné pracovníky v sociálních službách či školství, nebo asistenty prevence kriminality.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: