Nově do Podbořan

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Turistické vlaky Doupovské dráhy nově zajíždějí až do Podbořan. Letos poprvé vyjely na trať Kadaň – Krásný Dvůr – Podbořany během předminulého velikonočního víkendu a jezdit tam budou o sobotách, nedělích a státních svátcích až do konce října.

 

V minulých letech jezdily vlaky pravidelně o víkendech jen během letních prázdnin, významné rozšíření provozu umožnila větší finanční podpora těmto turistickým tratím ze strany Ústeckého kraje. Navíc vlaky končily v Krásném Dvoře nebo Kašticích bez možnosti přestupu na běžné vlaky ČD. Podle jízdního řádu jezdí na Doupovské dráze několik párů vlaků, z nichž dva v každém směru po celé trase z Kadaně – Prunéřova do Podbořan. V obou koncových stanicích mohou zájemci přestoupit na běžné vlaky Českých drah. V Kadani – Prunéřově na spoje mezi Karlovými Vary a Chomutovem, v Podbořanech na rychlíky Žatec – Plzeň.
Doupovská dráha je zhruba třicetikilometrová lokálka z Kadaně do Podbořan, vinoucí se podél Nechranické přehrady, Pětipeskou pánví s výhledy na panoramata Doupovských hor. Zájemce dopraví také například k zámku Krásný Dvůr. Běžný provoz osobních vlaků skončil na trati před více než deseti lety.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: