Nové Sedlo se stalo Vesnicí roku

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Nové Sedlo – Nejvyšší ocenění, jaké jen může obec dostat, se povedlo získat Novému Sedlu. Stalo se Vesnicí roku Ústeckého kraje a postoupilo i do celostátního kola této soutěže. Ke dvěma barevným stuhám z předchozích let tak do své sbírky přidá i tu nejcennější – zlatou.

 

Nové Sedlo se do soutěže Vesnice roku přihlásilo již počtvrté. Rovnou při své první účasti v roce 2013 se mu podařilo zabodovat a získat jednu z pěti barevných stuh – zelenou za péči o zeleň. Druhou stuhu – modrou za společenský život v obci přidalo v loňském roce, kdy získalo zároveň ocenění Zlatá cihla za zdařilou kompletní rekonstrukci budovy bývalé fary v nový obecní úřad. V letošním roce se mu podařilo zvítězit a obdržet stuhu zlatou. „Bylo to velmi milé překvapení. Je to nejvyšší ocenění, jaké vůbec může obec získat. Ukazuje, že se tu u nás něco děje, ale také, co dokážou lidé, zaměstnanci obce a její obyvatelé, pro obec udělat. Takže nás to moc těší,“ neskrýval z vítězství radost starosta Petr Sýkora. „V rámci soutěže nás přijela zhodnotit desetičlenná komise odborníků, která hodnotila všechny přihlášené obce. V každé z nich se zdržela asi dvě hodiny,“ popsal. Sám dodává, že komise nekouká jen na vzhled obce, její polohu, okolí a přírodu, ale na všechno možné, zejména jak to v ní žije.
Zlatou stuhu Nové Sedlo převezeme 29. července na slavnostním předávání ocenění krajského kola, které jako vítězná obec zorganizuje. „Při této příležitosti plánujeme uspořádat koncert v kostele sv. Václava,“ řekl starosta. Dodává, že na přelomu srpna a září pak má do obce přijet hodnotící komise celorepublikového kola. Vyhlášení jeho výsledků pak proběhne 17. září v Luhačovicích.
Za ocenění ve formě barevných stuh obec vždy získá finanční odměnu. Za loňskou modrou stuhu dostalo Nové Sedlo 600 tisíc korun. Použije je na postavení víceúčelového hřiště s umělou trávou, které vznikne vedle fotbalového hřiště. Částka za letošní vítězství ještě nebyla přesně vyčíslena, obec ji ale plánuje dát na výstavbu sportovní haly, která vznikne z bývalé výrobní haly na kraji obce, kde se dříve nacházela pila. V této lokalitě také v současné době běží územní řízení na zavedení inženýrských sítí. Na podzim by se zde měly začít stavět nové rodinné domy. Obec se tak v brzké době rozroste. V současnosti v ní žije přes 500 obyvatel a skládá se z pěti místních částí – Nové Sedlo, Břežany, Číňov, Sedčice, Žabokliky a Chudeřín.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: