Nový Zéland na kole s dětmi

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

knihovna-prednaska-nahled Žatec (rd) Téměř po čtyřech letech se do Žatce vrátili manželé Monika a Jirka Vackovi, aby se při cestopisné přednášce v knihovně podělili o své dojmy a zážitky, tentokrát z Nového Zélandu.

 

Cyklocestovatelé se poznali v roce 2007 a jejich osudy se definitivně spojily začátkem dalšího roku při první společné cestě po jihu Afriky, tehdy ještě s batohem na zádech. Jejich „cyklo – expediční kariéra“ se začala psát o rok později, kdy poprvé odletěli s koly za oceán, konkrétně na Kubu. Překážkou k dalším cestám nebylo později ani narození dětí. Koncem roku 2015 odletěli jedenáctiměsíční Péťa a tříletá Bára spolu s rodiči na Nový Zéland. Přistáli v Christchurch na Jižním ostrově a ve vozíku za tatínkem dojeli až na nejsevernější bod Nového Zélandu Cape Reiga. Najeli 4010 kilometrů a noci trávili převážně ve stanu. Pro rodiče to byla tentokrát úplně jiná dimenze cestování, kdy odpočinek téměř neexistoval, ale i tak to pro ně byla nezapomenutelná cesta, která skončila po třech měsících na Severním ostrově v Aucklandu. Poutavou přednášku, která proběhla v přednáškovém sálku knihovny ve středu 26. dubna, doplnili sympatičtí cestovatelé promítáním fotografií a krátkých videí.
Tento týden se knihovna připojí k žatecké Muzejní noci, a tak zde v pátek 19. května od 17 do 20 hodin proběhne výprodej knih a tvoření pro děti i dospělé. Ve středu 31. května od 16 hodin můžete do přednáškového sálku zavítat na další setkání s odborníkem. Pro velký zájem dorazí znovu Iveta Fišerová, které přítomné seznámí s technikami emoční svobody.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: