O krok blíže k rozhodnutí o městské policii

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

 

Podbořany – O zřízení či nezřízení městské policie v Podbořanech už několik let diskutují v Podbořanech. Také tímto palčivým tématem se zabývali tamní zastupitelé na svém červnovém jednání. Zřízení městské policie vedení města zvažuje. Zatím je vše ve stadiu úvah a výpočtů.

 

 

Náklady na zřízení městské policie v Podbořanech se odhadují na částku minimálně šest milionů korun. Tuto sumu vzali na vědomí zastupitelé města. Pokud by jedna-li rychle, nejdříve by mohla městská policie v Podbořanech začít působit v roce 2016. Pro letošní rok nejsou peníze v návrhu roz-počtu.
„Máme k dispozici studii, kolik by strážníci stáli. Musíme si říci, jak mohou napomoci ke zvýšení bezpečnosti ve městě, zda vyřeší některé naše problémy. Musíme zhodnotit, co by to městu přineslo, ale i zda to není příliš nákladné, zda je potřebujeme," říká starosta města Radek Reindl.
Aktuálně vedení radnice uvažuje o sboru do deseti lidí. „Jednalo by se o tři směny po dvou lidech plus obsluha kamerového systému. Tato varianta by ročně přišla na pět a půl milionu korun," uvedl podbořanský sta-rosta. Peníze by město muselo vzít ze svého investičního rozpočtu. O to méně případně každý rok postaví nebo opraví.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: