O vítězství Logitu rozhodnou lidé

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořansko (až, el) Vážným aspirantem pro získání prestižní ceny za filantropii je společnost Logit, sídlící v Hlubanech. Letos byla nominována na Cenu Via Bona, kterou od roku 1998 uděluje Nadace Via. Ocenění patří jednotlivcům i firmám za dobročinnost a podporu potřebných. Podbořanský Logit vybrala šestičlenná komise ze čtyřiceti uchazečů, kteří byli nominováni v kategorii Dobrá firma.

 

„Logit dostal hned na začátku vysoké hodnocení. Komisi oslovilo založení nadačního fondu a systematická, cílená pomoc v regionu se zapojením zaměstnanců. Zlepšování života místní komunity byl pro porotce jasný argument,“ uvedla Kamila Kovačíková z Nadace Via.
Společnost od doby vzniku oslovovalo množství organizací s žádostí o podporu. Aby bylo rozdělování prostředků spravedlivé, spojila se s Komunitní nadací a vznikl tak na začátku roku 2015 Fond Logit. Ve Fondu je ročně k dispozici přibližně 200 tisíc Kč, které jsou na základě vypracované žádosti hodnoceny vedením firmy a nadací. Díky tomu dostaly pomocnou ruku například děti z tanečního oboru umělecké školy, vybudovala se bylinková zahrádka u Základní školy v Kryrech, malí fotbalisté z Blšan získali nové sportovní soupravy a pomoci se dostalo i tělesně postiženým z organizace Podbořany nebo dětem ze Střediska výchovné péče Čtyřlístek v Buškovicích.
O tom, zda cenu ve své kategorii Logit nakonec získá, rozhodne veřejnost. Ta může hlasovat na www.nadacevia.cz/…-verejnosti/. Stačí jen vyhledat příslušného finalistu, zaškrtnout políčko „hlasuji“ a vyplnit svůj e-mail. Hlasování začalo 7. září a trvá přesně měsíc.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: