Obec budovu od stavební firmy nepřevzala

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

petrak-skolka-nahled Petrohrad (až) Pátek 25. září zněl termín předpokládaného předání hotové stavby budovy základní a mateřské školy v Petrohradě – Černčicích. Obec však stavbu nepřevzala kvůli vadám bránicím kolaudaci.

 

Předání budovy bylo naplánováno v pátek po 15. hodině. „Předpokládám, že ještě budou vytknuty některé nedostatky s poměrně krátkým termínem na nápravu tak, aby mohla být budova zkolaudována 1. října,“ doufala ještě dopoledne starostka obce Petrohrad Jitka Dondová.
Odpoledne ale celá věc dopadla jinak. „Byli jsme sice řádně vyzváni, abychom převzali stavbu, ale ta měla vady, které brání řádnému užívání a následné kolaudaci, proto obec stavbu nepřevzala. Firma byla vyzvána k odstranění zjištěných nedostatků a teprve poté budovu převezmeme,“ informovala v pátek večer Jitka Dondová.
Zateplení školní budovy provádí společnost Designstav Karlovy Vary a Dozorstav, která nabídla nejnižší cenu 1 584 873 korun. „Vzhledem k tomu, že při zateplování v prostoru půdy došlo i k poškození vnitřních prostor – popraskání výmalby a omítek ve třídách, vedení obce požadovalo i opravu a vymalování vnitřních prostor. To začalo ve čtvrtek 24. září a pokračovalo i o uplynulém víkendu.
Karlovarská firma jako kompenzaci dětem za zhoršené podmínky ve škole po prvním září nabídla výlet, který i plně hradila. Minulý týden byly děti ze ZŠ i MŠ v Zoo Praha a v Dino parku v Plzni.
„V úterý 29. září ještě děti dostaly ředitelské volno, aby se ve středu mohly vrátit do školy vymalované a pěkně uklizené. Na konečnou kolaudaci ale ještě budeme muset počkat,“ uzavřela starostka obce.
Místostarosta Petrohradu Václav Špilar (zcela vpravo) s dělníky při kontrolním dni.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: