Obec vyplatila peníze rodině chlapce, na kterého spadla branka

před dvěma měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Lubenec – Obec Lubenec vyplatila zhruba osm set tisíc korun rodině chlapce, který tragicky zemřel v roce 2011 na tamním fotbalovém hřišti. O vyplacení peněžní částky rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem, který nařídil obci a Spartaku Lubenec zaplatit dohromady odškodné a náklady soudního řízení v uvedené výši.

 

Lubenečtí zastupitelé na červnové schůzi schválili vyplacení finanční částky na základě rozsudku, a to i za TJ Spartak, který tolik peněz nemá. „Peníze obec na základě rozsudku vyplatila, a to i za Spartak, který peníze na úhradu nemá a hrozila by mu exekuce. Zastupitelstvo rozhodlo, že uhradíme celou částku a pohledávku budeme po Spartaku vymáhat,“ sdělil starosta Lubence Jiří Chaloupecký. Zastupitelé zároveň na své schůzi 12. června schválili, že obec proti tomuto rozsudku podá dovolání k nejvyššímu soudu.
Úmrtí tehdy třináctiletého chlapce, na kterého spadla fotbalová branka, řeší soudy ve dvou rovinách. V tom druhém řízení rovněž Krajský soud v Ústí nad Labem nařídil obci uhradit každému z rodičů 56 tisíc korun a sourozenci 37 tisíc. Stejné částky má zaplatit i tělovýchovná jednota Spartak. Zastupitelé Lubence na začátku tohoto roku rozhodli o odvolání obce proti rozsudku k vrchnímu soudu. Ten věc dosud neprojednal. „Ještě nebyl stanoven termín odvolacího soudu,“ dodal starosta.
Tragédie ve sportovním areálu v Lubenci se stala v říjnu roku 2011, na chlapce spadla kovová přenosná branka a udeřila ho do hlavy. I přes snahu záchranářů na místě zemřel. Policie viníka nenašla a případ po několika měsících vyšetřování odložila. Chlapec se na brance, která nebyla zajištěna, zřejmě houpal a převrátila se na něj. Šlo o vyřazenou branku, která nebyla v majetku sportovního klubu, ani obce. Měla být sice ukotvená k zemi hřeby a řetězem, ty ale předtím někdo ukradl. Branku nechala obec po skončení vyšetřování zlikvidovat.
Obec nedávno chválila nový provozní řád sportoviště, který od té doby řešila. Podle řádu se areál nezamyká. Sportoviště by mělo být volně přístupné dětem, jinak by ztratilo smysl, shodli se zastupitelé. Řád určuje, kdo je zodpovědný za dohled nad dětmi, pokud si tam hrají. Byla také přijata opatření, aby se pád branky již nemohl opakovat.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: