Objížďka zavede auta do ulic

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – S uzavřením železničního přejezdu v Žiželicích a objížďkou na frekventované silnici I/27 vedoucí z Mostu přes Žatec do Plzně, musí od pondělí 4. asi do čtvrtku 14. července počítat řidiči. A nejen oni, ale také obyvatelé Hořetic a žateckých ulic Chomutovská a Osvoboditelů, kudy bude objízdná trasa vedená. Důvodem je výměna kolejí na železniční trati spojující Chomutov se Žatcem.

 

Podobná uzavírka této silnice nastala na konci loňského roku kvůli sesuvu svahu u železničního přejezdu v Žiželicích. Tehdy byla však jen jednosměrná, nyní bude silnice uzavřena úplně. Už na konci loňského roku způsobila objížďka vedená přes Hořetice a žatecké ulice Chomutovská a Osvoboditelů nejen komplikace v dopravě.
Obyvatelé těchto ulic si na zastupitelstvu města stěžovali na to, že silnice není na takovou zátěž dimenzovaná, na otřesy jejich domů při průjezdu těžkých kamionů a na nebezpečí kvůli nárůstu dopravy v této jindy klidné lokalitě. Poukazovali také na to, že v Chomutovské ulici chybí chodníky, takže chodci často zažívali nepříjemné momenty.
Uzavírka stejně jako tehdy proběhne i tentokrát přes nesouhlas města s ní. „Nyní se chystají opatření, které mají situaci zlepšit. Budou zde umístěny značky upozorňující na chodce, snížená rychlost a omezeno parkování, aby mohly kamiony lépe projíždět. Jiná objízdná trasa není bohužel možná, muselo by to být vedeno až přes Kadaň,“ popsal situaci Jiří Dobruský, vedoucí odboru dopravy žatecké radnice.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: