Oceněná škola učí děti chránit přírodu

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Kraj ve spolupráci s Klubem ekologické výchovy ocenil žateckou Základní školu Petra Bezruče. Certifikát s titulem „Škola udržitelného rozvoje Ústeckého kraje“ převzala v konferenčním sále krajského úřadu z rukou náměstka Petra Šmída učitelka Jaroslava Kumstýřová.

 

Titul „Škola udržitelného rozvoje Ústeckého kraje“ byl koncem března udělen na tři roky dvaceti čtyřem školám z celého kraje. Jednou z nich je také žatecká ZŠ Petra Bezruče. Jedná se o projekt environmentálních školských aktivit, jenž oceňuje nejen pokročilé, ale i začátečníky, kteří zatím nemají žádné nebo jen malé zkušenosti.
„Jsou to různé aktivity spojené s ochranou přírody a životního prostředí. Děti se také naučí správně třídit odpad. Dozvědí se, že nesmějí plýtvat vodou a elektřinou, v neposlední řadě je jim také vštěpován zdravý životní styl a zásady zdravé výživy. Tato pocta zavazuje naší školu, aby i nadále pokračovala v rozvoji těchto aktivit významných zejména pro náš kraj se značnou ekologickou zátěží,“ přibližuje projekt ředitelka oceněné školy Zděnka Pejšová a pokračuje: „Hlavním organizátorem většiny akcí je učitelka Jaroslava Kumstýřová, která je koordinátorkou environmentální výchovy. Připravuje je společně s žákovskou radou, což jsou vybraní zástupci z jednotlivých tříd. Samozřejmostí je zapojení a spolupráce celého pedagogického sboru a dalších zaměstnanců školy. Významným podílem se všeho účastní hlavně žáci. Sami aktivity a činnosti navrhují a připravují. Každoročně nás překvapují novými nápady nebo vylepšováním tradičních akcí. Na pořádané projektové dny, vystoupení a různé programy se žáci těší a většinou se zapojuje celá škola. Vše je součástí školního vzdělávacího programu a ročních plánů školy. Akce významně přispívají k pozitivnímu rozvoji mezilidských vztahů mezi žáky a učiteli. Vedením školy jsou oceňovány a podporovány.“

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: