Očihov si koupil usedlost: Obec rozhoduje, co s ní do budoucna

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Očihov – Bývalou zemědělskou usedlost v Očihově koupili za 400 tisíc korun zastupitelé do majetku obce. Jedná se o dlouho prázdný obytný dům s dalšími přístavky, který stojí na návsi. I když ke koupi nemovitosti došlo už na jaře, o jejím využití obec zatím nemá jasno. Dům je ve špatném stavu, dlouho byl neprodejný, pro případné nastěhování nevhodný.

 

„Do budoucna musíme najít pro dům využití, líbilo by se mí tam kulturní, společenské centrum, i s multifunkčním hřištěm, nebo tělocvična. Rekonstrukce ovšem bude stát miliony, a zatím nejsme ani ve stadiu projektu. Až budeme vědět, že můžeme dosáhnout na nějakou dotaci, pustíme se do toho. Projekt „do šuplíku“ nemá smysl,“ uvedla Jana Kronďáková, starostka Očihova.
V územním plánu je tato část obce, kde dům stojí, zanesena jako odpočinková zóna či parkoviště. „Je to pozemek uvnitř obce s řadou možností k využití. O konečném rozhodnutí jsme i uspořádali anketu mezi obyvateli obce. Zájem a odezva ale není,“ dodala. Důvodem ke koupi bylo zvláště to, že obec v centru Očihova žádné své pozemky nemá. Plány s pořízenou nemovitostí mohou být různorodé.
Obec letos investovala také do opravy chodníků, zateplení obecního úřadu, oprav fasády hasičárny. „I když jsme finančně zdravá obec, peníze naspořené máme, ale bez dotačního titulu rekonstrukci Floriánovny, jak se této usedlosti tady říká, nezvládneme,” uzavřela starostka J. Kronďáková.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: