Odtažení vozu při blokovém čištění se prodraží: Pokud bude auto po dokončení úklidu či na žádost majitele vráceno zpět, částka za odtah se zdvojnásobí

před jedenácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Odtažení automobilu, který zaparkujeme večer před svým domem a ráno ho tam nenajdeme, je věc nepříjemná. Stát se ale může každému a to zvláště ve dny vyhrazené v určených částech města k blokovému čištění. Dokáže nám ale značně znepříjemnit den, navíc se nevyhneme za-placení odtahu i pokutě od městské policie.

 

Novela zákona o pozemních komunikacích navíc ukládá povinnost vrátit vozidlo na místo, odkud bylo odstraněno, nebo na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí, kde by bylo viditelné z místa, odkud bylo odtaženo. To sebou samozřejmě nese také dvojnásobné náklady stanovené za odtah. V Lounech odtahy provádí Technická správa města Loun. „Odtažení vozu je nepříjemná událost pro každého. Stále hledáme řešení, které bude odpovídat zákonu a nebude finančně tolik náročné pro řidiče. Zapomenout, nebo přehlédnout dopravní značení se stanoveným datem čištění, se může stát komukoliv,“ řekl Radovan Šabata, starosta Loun.
Maximální cena za odtažení vozu je v Lounech stanovena na patnáct set korun za dokončený odtah. Pokud bude auto po vyčištění nebo na žádost majitele vráceno zpět na místo, je částka dvojnásobná, tedy tři tisíce korun. Komunikace v ulicích, kde je čištění prováděno, jsou označeny s dostatečným časovým předstihem příslušným dopravním značením, omezujícím stání vozidel. Lidé by si měli dávat více pozor a sledovat značení na svém parkovišti či ulici. Radnice chce také zavést větší informovanost na webových stránkách města. Rada města v souvislosti se zmíněnou novelou zákona vydala Pravidla č. P5/2016, která upřesňují výkon správy místních komunikací na území města. V nich je stanoveno oprávnění technické správy provádět čištění komunikací a s tím související odtahování vozidel. Od října technická správa, v případě, že auto stojí ve vymezené oblasti blokového čištění, jej odtáhne do areálu TSML. Pokud si majitel či oprávněná osoba vůz vyzvedne přímo v areálu, zaplatí 1500 korun a pokutu uloženou městskou policií. Pokud bude po dokončení čištění auto vráceno na původní místo parkování, částka za odtah se zdvojnásobuje.
„S ohledem na tyto změny jsou dopravní značení, která upozorňují na blokové čištění a omezují tedy parkování vozidel, jsou časy pro ukončení zákazu prodlouženy z původní 14. hodiny na hodinu osmou večerní,“ upozornil odbor správy majetku lounské radnice. Odbor uvedl, že v případě odtažení vozu, bude označení posunuto tak, aby byla na parkovišti zachována dvě až tři místa volná, na něž by se později vrátilo vozidlo. S těmito úpravami ale nesouhlasí dopravní policie.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: