Odvolaná ředitelka má opět nastoupit do funkce

před dvěma roky  |  Zprávy |   1 komentář

Louny – Staronovou ředitelku by měla mít Mateřská škola Fügnerova v Lounech. Na svoje místo se po bezmála třech letech vrátí Jaroslava Hajmová. Tu podle výroku krajského soudu lounská radnice odvolala neprávem. Na opětovném nástupu do funkce se, nyní již opět ředitelka, dohodla s vedením města na společné schůzce.

 

„Rozhodnutí soudu respektujeme. Jaroslava Hajmová potvrdila, že nastoupí na post ředitelky školky. Budeme s ní pracovat standardně jako s jinými řediteli příspěvkových organizací. Podmínkou opětovného nástupu J. Hajmové bylo provedení nezávislého auditu, aby bylo prokazatelné, že školku přebírá bez jakýchkoliv nedostatků. V souvislosti s touto situací musí ekonomický odbor předložit radě města návrh dohody o finančním vypořádání, které ředitelce náleží za dobu jejího neoprávněného odvolání. To bude vypočítáno z průměrné mzdy. Od odvolání Hajmové na konci roku 2012 byla ředitelkou MŠ Fügnerova Olga Krátká. Ta nyní musí odejít. „Fakticky její jmenování neplatí, pracovní poměr tak neexistoval. Ředitelce Krátké ale náleží plat i odstupné,“ vysvětlil starosta.
Neplatnost odvolání potvrdil krajský soud. K němu se město i školka odvolaly po výroku okresního soudu, který zněl ve prospěch ředitelky. „K odvolání došlo kvůli manažerskému selhání ředitelky. Krajský soud nám již neumožnil předložit konkrétní důvody. Věříme, že se situace nebude opakovat,“ dodal starosta.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

1 | Pavel Csonka @ | před dvěma roky

S vysvětlením starosty se nelze ztotožnit. Na základě pravomocného a vykonatelného rozsudku KS je odvolání J. Hajmové neplatné a je stále ředitelkou MŠ. To je naprosto nevyvratitelné. Jak je však možné, že jmenování Olgy Krátké je neplatné a její pracovní poměr neexistoval, tak to je nepochopitelné a nemá žádnou oporu v našem právním řádu. To jsou snad neplatná i veškerá právní rozhodnutí ředitelky příspěvkové organizace jako napřílad pracovní smlouvy, rozpočty a další právní rozhodnutí ? Neuvěřitelné!

reagovat

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: