Osm měsíců za hanobení národa

před sedmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny, Žatec – Za vulgarismy s rasistickým podtextem odsoudil Okresní soud v Lounech Miroslava Fedáka (41) na osm měsíců do věznice s dozorem. Obžalovanému přitížilo, že se přečinu dopustil ve zkušební době předchozího odsouzení. Trest je pravomocný, obě strany se vzdaly práva na odvolání.

 

Obžalovaný se 20. října zúčastnil vzpomínkové piety, která se uskutečnila před pizzerií Panamera, kde o dva dny dříve zemřel šestadvacetiletý Rom. Fedák vykřikoval před výlohou restaurace a nabádal dav: „Nesmíme takhle jenom stát. Lidi, oni jsou vevnitř, ty m..ky český!“ Celé jeho chování někdo z přítomných natáčel na video a potom ho nahrál na internet. Vulgární výrazy poté také pokřikoval na policisty. „Omlouvám se všem, zemřelý byl můj bratranec, řekl jsem to v afektu,“ vypověděl Fedák před soudem. Co způsobilo smrt mladého Roma z Lounska v žatecké pizzerii Panamera se stále vyšetřuje.
Již začátkem prosince okresní soud odsoudil dvacetiletého Vladimíra Kudráče ze Žatce na čtyři měsíce do věznice s dozorem za nebezpečné vyhrožování kuchaři pizzerie, v níž se incident odehrál.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: