Otevírá se věznice pro ženy

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Drahonice – Věznice v Drahonicích se má znovu otevřít hned na začátku července. Podle nynějších předpokladů vězeňské služby by to mohlo být v nejbližších dnech. „Věznice v Drahonicích se bude otevírat začátkem července, 3. 7. budou do areálu pozváni i novináři, na místě pak dostanou všechny informace,“ uvedla na dotaz Regionu Petra Kučerová, tisková mluvčí Vězeňské služby ČR.

 

Budovy věznice prošly podstatnými stavebními úpravami. Opravily se ploty, fasády budov dostaly novou barvu. Změnil se také systém vytápění, místo uhlím bude areál vytápěn kotlem na plyn. Ten bude skladován v zásobníku.
Kapacita věznice je zhruba dvě stě odsouzených, nově tam budou umístěny ženy. Zařízení bude pobočkou věznice v Novém Sedle u Žatce, tamní odsouzení se na úpravách areálu v Drahonicích rovněž podíleli.
Zařízení u Podbořan sloužilo desítky let do roku 2013 jako věznice pro muže, do konce loňska tam zhruba rok fungovalo detenční zařízení pro umísťování cizinců, kteří se na území České republiky pohybovali nelegálně. Místo Drahonic bylo toto zařízení otevřeno v nedaleké Balkové na severu sousedního Plzeňska.
„Je dobře, že areál v Drahonicích nezůstal prázdný, že se využije. Dřív odsouzení z Drahonic dojížděli na různé brigády a sezonní práce do okolí, pomáhali třeba uklízet sníh nebo sekat trávu. Starali se o drobnou údržbu v obcích. Mají tu teď být ženy, tak uvidíme. Z naší strany se žádné spolupráci bránit nebudeme,“ sdělil Jiří Chaloupecký, starosta Lubence, pod který Drahonice spadají.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: