Petice chce zveřejňování materiálů

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Někteří obyvatelé Žatce by byli rádi, kdyby město zveřejňovalo na svých internetových stránkách materiály na jednání zastupitelstva, jež se na něm budou projednávat. Rozjeli proto petici. V současné době město uveřejňuje pouze pozvánku a program jednání s názvy bodů. Samotné materiály a podklady jsou určeny pouze zastupitelům.

 

S požadavkem na zveřejňování materiálů několik občanů vystoupilo i na zasedání zastupitelů. Těžko se podle vlastních slov mohou vyjadřovat k jednotlivým bodům, když netuší, co je v podkladech k nim. Nyní se o totéž snaží prostřednictvím petice na internetu.
„My, níže podepsaní žádáme Městský úřad v Žatci, aby materiály na jednání zastupitelů Města Žatec byly v rámci transparentnosti zveřejňovány vždy pravidelně před jednáním zastupitelstva, tedy s dostatečným časovým předstihem a v takové vhodné formě, aby veřejnost nebyla krácena na svých právech na informace o činnosti města a měla možnost se s projednávanými body předem seznámit,“ stojí mimo jiné v této petici. Do uzávěrky tohoto čísla ji zatím podepsalo 29 lidí. Materiály na jednání zastupitelstva předem zveřejňuje např. radnice v Lounech.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: