Petice žádá mozaikovou dlažbu malíře Sýkory: Podepsalo ji sedm stovek lidí, návrh sdružení opět představí veřejnosti

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Dostatek podpisů na petici by měl být pádným argumentem, aby se uskutečnil záměr proměny prostranství před Vrchlického divadlem v Lounech. Tam chce Spolek Sýkora 2020 vybudovat mozaikovou dlažbu. O té se začalo mluvit před rokem, kdy studii k jejímu vytvoření lounským zastupitelům představili zástupci spolku.

 

Sepsání petice je druhým krokem, který spolek Sýkora 2020 na podporu projektu učinil. Petice je umístěna na veřejně přístupných místech v Lounech, jako je například městská knihovna.  „Více než 170 podpisů se nám podařilo získat na setkání umělců a obdivovatelů díla Zdeňka Sýkory v Počedělicích. Podpisy se sbíraly také na Lounském vábení,“ uvedl Jiří Jiroutek ze spolku. Podpisy na petici podpoří již tak velký zájem lidí na uvedení tohoto projektu ve skutečnost. Podpisů na petici je v současné době již přes sedm stovek. Spolek Sýkora 2020 chce peticí podpořit plán města na proměnu náměstí před divadlem, pro které kdysi místní rodák, světoznámý výtvarník Zdeněk Sýkora, vytvořil unikátní oponu. Ta se ale při rekonstrukci divadla ztratila. Podle studie architekta Josefa Pleskota má před divadlem na počest Sýkory vzniknout mozaiková dlažba.
Studie totiž vznikla na základě zadání města Louny. Záměr počítá se zásadní přestavbou piazzetty – otevřeného náměstíčka před divadlem. Zmizely by obří betonové koule, které jsou umístěné před vchodem do divadla, a zídka se zábradlím.
Třetím krokem sdružení je založení dvou transparentních účtů. „Na první mohou občané zasílat příspěvky na realizaci díla. Druhý bude sloužit k ukládání členských příspěvků, ze kterých bude financována činnost spolku. Čtvrtým krokem bylo představení spolku a jeho cílů na zářijovém zasedání zastupitelstva,“ uvedl Jiroutek. Široké veřejnosti a zastupitelům chtějí zástupci spolku ve Vrchlického divadle znovu prezentovat návrh piazzetty. Architekt Josef Pleskot a Lenka Sýkorová představí svoji studii a rádi seznámí všechny zájemce s jejími detaily 5. listopadu. „Věříme, že se nám podaří na podporu projektu získat tolik podpisů, že pro Město Louny nebude problém realizaci piazzetty zařadit do investičních plánů,“ dodává J. Jiroutek.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: