Plavecká hala: tobogán, šest drah, sauny i venkovní bazén

před čtyřmi týdny  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny (lus) Klíčová schůzka, která pomůže definitivně určit podobu nové plavecké haly v Lounech, proběhla na radnici. Sešli se na ní architekt ze studia Arch. Design společně s radními města, členy vybraných komisí rady města a pracovní skupinou.

 

Architekt David Kudla představil nový návrh vnitřního uspořádání prostoru v objektu budoucí plavecké haly. „Hlavní změny oproti studii spočívají ve stavebně odděleném prostoru s bazénkem pro kurzy plavání batolat, přesun velkokapacitních šaten do prvního patra, které bude v úrovni stávajícího parkoviště, vznik průplavu do venkovní vířivky a přesun parní sauny do bazénové části,“ přiblížila Kamila Jarolímková z kanceláře starosty města. Po schůzce je jasné, že projektanti budou pracovat s následujícím zadáním: plavecký bazén 25 metrů se šesti plaveckými drahami, tobogán o délce 75 metrů se střední obtížností, venkovní nerezová vířivka s průplavem z plavecké haly, wellness část se dvěma saunami (finská sauna 100 °C, sauna s teplotou 60 °C), ochlazovnou a odpočívárnou. Součástí budoucí plavecké haly bude také mokrý bar s venkovní terasou, posilovna nebo masáže.
Veškeré vodní atrakce, plavecký bazén, wellness část i mokrý bar budou situovány v prvním patře, v přízemí bude umístěna posilovna, masážní místnost, velkokapacitní šatna s převlékárnou a technologické zázemí. Celý projekt byl konzultován s Institutem pro tělesně postižené, ale v rámci diskuze vyvstala otázka vybudování výtahu pro přepravu handicapovaných návštěvníků a seniorů mezi patry plavecké haly.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: