Plavkyně Lucie Svěcená to dokázala! Jako první žena v historii žateckého sportu se probojovala na olympiádu

před jedním rokem  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

lucie-svecena-nahled Žatec – Plavkyně Lucie Svěcená přepisuje historii žateckého sportu. O víkendu splnila A-limit na trati sto metrů motýlkem potřebný ke startu na Letních olympijských hrách v brazilském Riu. Po střelci Vargovi a bratech Petříčkových na deblkanoi, je tak vůbec první žateckou sportovkyní, která to dokázala. Nezbývá než jí popřát pevné zdraví a stálou formu.

 

„Chci vám všem poděkovat za velkou podporu, moc si toho vážím. Hlavně svému skvělému trenérovi Karlovi Urbanovi, ten na tom má obrovský podíl a Davidovi za tu podporu od listopadu, co mi odešel můj nejbližší. Také mým skvělým spolužákům a hlavně učitelům, že mi vycházejí vstříc,“ napsala Lucie, studentka žateckého gymnázia, krátce po závodech na svém facebookovém profilu.
Osmnáctiletá Lucie Svěcená, rodačka z Lipence, atakovala A-limit v letošním roce již několikrát. Vždy chyběly jen setinky, které umazala o víkendu na Velké ceně Pardubic, kde na stovce motýlkem zaplavala skvělý čas 58,54. O dvacet setin tak zdolala potřebný limit a stanovila opět nový český rekord. Lucie se plavání věnuje od roku 2005, kdy se přihlásila do plavecké školy oddílu Jazzmani Žatec. Postupně se vyprofilovala jako skvělá motýlkářka. V této disciplíně, na trati padesát a sto metrů, začala sbírat úspěchy již od žákovských let. Je několikanásobnou mistryní ČR mezi juniory i seniory a již ostřílenou účastnicí evropských a světových šampionátů. Několik let již také obléká reprezentační dres. Po boku svých kolegů Micky, Baumertové a Závadové nebude v létě chybět ani na blocích olympijského plaveckého stadionu v Riu.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: