Po jedenácti letech od zřícení věže kostel ve Vidhosticích znovu ožívá

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

fr-cernik-vidhostice-nahled Vidhostice – Sdružení přátel kostela sv. Martina ve Vidhosticích ve spolupráci s majitelem Černíkova dvora zvou již tuto sobotu 25. června ve 12.30 hodin na varhanní koncert, který se bude konat ve vidhostickém kostele za účasti mons. Jana Baxanta, biskupa litoměřického. Slavnostní událost se koná přesně po jedenácti letech od okamžiku, kdy se v červenci 2005 zřítila část věže tohoto kostela v obci u Vroutku, snaha o záchranu této barokní památky tak vyvrcholí jejím požehnáním. Veřejnost se také bude moci při koncertě zaposlouchat do zrestaurovaných varhan, jejichž obnova trvala deset let.

 

 

 

Na varhany bude hrát Martin Moudrý, na trubku Hynek Doležal. V průběhu slavnostního koncertu bude požehnáno kostelu a bude vysvěcen nový dřevěný kříž, který František Černík st. nechal postavit na místě někdejšího, který byl zničen. „Koncert je pořádán jako oslava ukončení první části rekonstrukce, která umožní, aby se kostel stal plně funkčním. Přijďte si poslechnout klasickou varhanní hudbu, která bude znít z nově restaurovaných varhan, jejichž stáří je odhadováno na téměř 250 let,“ zve František Černík.
Po skončení slavnosti bude na Černíkově dvoře uspořádána ochutnávka některých domácích produktů a výrobků této rodinné firmy jako např. grilovaná krůta, zabíjačkový prejt, tlačenka, jablečný mošt, calvados… Některé z výrobků si návštěvníci budou moci i zakoupit.
Pokud si děti přinesou rybářský prut, mohou v rybníce chytat kapry.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: