Podbořany zřídí městskou policii: Tvořit by ji měli hlavně asistenti strážníka

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Podbořany budou mít městskou policii. Rozhodli o tom zastupitelé na svém jednání 31. srpna. Schválení obecně závazně vyhlášky o zřízení městské policie ovšem je spíš formální cestou k tomu, aby se v ulicích města objevili asistenti prevence kriminality.

 

Nejschůdnější variantou se zdá být tzv. minipolicie, která by hlavně využívala služeb asistentů městské policie. „Na asistenty by finančně přispíval Úřad práce, musíme mít ale zřízenou městskou policii. Fungoval by tedy jeden či dva strážníci a k nim by město využívalo čtyři až pět asistentů městské policie,“ přiblížil novou variantu starosta Podbořan Radek Reindl. Tato varianta by stála městskou pokladnu ročně kolem milionu korun, asistenti by byli placeni z dotací.
Podle vedení podbořanské radnice by takový sbor mohl stačit. Asistenti by podle plánu hlídali shlukování problémových lidí v centru, na sídlištích a v problémových místech, dohlíželi by také na veřejný pořádek nebo parkování. Byli by označeni.
Městská policie po roce 1989 v Podbořanech krátce působila, před lety ale byla zrušena. Doposud byly Podbořany jediným z větších měst okresu, kde nebyla. Městská policie působí v Žatci, Lounech i Postoloprtech.
Také městys Cítoliby zakládá vlastní obecní policii. Tam, podobně jako v případě Podbořan, počítají, ve spolupráci s Úřadem práce, že několik asistentů doplní dva uniformované strážníky. I když právě ty sehnat se zatím nedaří. Do konce července tam nepřišla žádná oficiální přihláška do výběrového řízení na čekatele / strážníka pro Policii městyse Cítoliby. Tamní radní proto prodloužili termín pro podání přihlášek a mediální kampaň. Jak se to bude dařit v Podbořanech, to se teprve uvidí.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: