Podlaha tělocvičny snad v novém školním roce: Radnice schválila nové výběrové řízení, nevyhovující podlahu demontuje

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

4zs-louny-nahled Louny – Podlaha v tělocvičně Základní školy Přemyslovců se opět dočká opravy, přesněji výměny. Lounští radní souhlasili s vypsáním nového výběrového řízení na zhotovení certifikované podlahy ve školní tělocvičně. Podlaha, která je v budově nyní, a s kvalitou jejího provedení radnice nesouhlasí, bude demontována. Před zimními měsíci by tak mohli žáci již konečně opět začít svoji tělocvičnu využívat pro hodiny tělesné výchovy.

 

„Chceme, aby u demontování podlahy byl přítomen soudní znalec. Až se podlaha začne rozebírat, aby viděl, jak je zhotovena a vyjádřil se ke spodní stavbě. Mohl by se tak najít důvod zvlnění podlahy, ke kterému došlo. Jestli byla chyba od začátku v jejím položení nebo jinde,“ uvedl Radovan Šabata, starosta města. Sundáním podlahy dojde pravděpodobně k jejímu zničení, což by mohlo nést následky u soudu, proto bude přítomen soudní znalec.
Rekonstrukce tělocvičny v ZŠ Přemyslovců proběhla loni v létě, od té doby je nepřístupná. Žáci musí chodit na tělocvik do nedaleké sokolovny, škola přichází o finanční prostředky z pronájmu tělocvičny sportovcům, hlavně basketbalistům. Od nového školního roku by ale mělo být vše vyřešeno a škola mít svoje prostory k dispozici. Radnice totiž rozhodla o vypsání nového výběrového řízení a položení zbrusu nové podlahy, což se ale neobejde bez sundání té současné. „Již třikrát jsme dodavatele podlahy vyzvaly k jejímu odstranění. Ani na jednu výzvu nereagoval. K demontování tak zřejmě dojde tedy až před pokládáním nové podlahy. Tu necháme zhotovit certifikovanou přímo pro basketbal, protože ve škole mají zázemí basketbalisté. Chceme předejít dalším problémům,“ vysvětlil R. Šabata.

Více informací čtěte v tištěném vydání týdeníku Lounský press

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: