Podomní prodejci i přes zákaz obtěžují obyvatele

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Postoloprty – Ač je podomní prodej v Postoloprtech zakázán veřejnou vyhláškou, tamní občané si na tuto činnost stěžují. „V poslední době byli strážníci městské policie informováni o podomním prodeji, ke kterému dochází na území města. Rádi bychom obyvatele města tímto informovali, že se můžou bránit i za pomoci městské policie,“ uvedl Vladimír Parýzek, ředitel postoloprtské městské policie. Podobní prodej tamní radnice zakázala v roce 2013 mimo jiné s textem: Na celém území města se zakazuje provozovat pochůzkový a podomní prodej.

 

Obecně je známo, že někteří prodejci využívají nekalých praktik, někdy jsou neodbytní, obtěžují, naučenými formulacemi dokáží přesvědčit občany o výhodnosti své nabídky. „V konečném důsledku poté občan zjistí, že takto uzavřená smlouva je nevýhodná, někdy dokonce finančně likvidační. Vymanit se následně z takto uzavřené smlouvy je velmi problematické a finančně náročné,“ dodal ředitel.
Podomní prodejci oslovují především seniory, kteří důvěřují slovům prodejce, jsou snadno ovlivnitelní, nevyužívají svého práva přečíst celou smlouvu. Nejjednodušší způsob jak se bránit a předcházet těmto nekalým praktikám prodejců ve městě je podle V. Parýzka při zjištění podomního prodeje telefonicky přivolat městskou policii. „Strážníci vědí, jak mají postupovat, vyřeší protiprávní jednání prodejců a zakážou dotyčné osobě další prodej,“ vysvětlil ředitel městské policie. Zákaz podomního prodeje platí i v Lounech.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: