Pomoc s hledáním práce po padesátce

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny (šim) Lidé nad 50 let patří, spolu se ženami na mateřské dovolené, dlouhodobě do skupiny nejvíce ohrožené nezaměstnaností. Jedním z důvodů je často fakt, že jejich kvalifikace neodpovídá současným potřebám firem. Řešením by pro ně mohla být například rekvalifikace.

 

Vzdělávací centrum Podkrušnohoří přichází s projektem Aktivní padesátka potřetí, který již v minulosti pomohl mnohým uchazečům o práci, kterým je více jak 50 let. Projekt nabízí zdarma přípravu pro začlenění na trhu práce, pomoc při hledání nového zaměstnání či pracovní místa s finanční dotací zaměstnavatelům. „Důležitou součástí projektu je možnost zvýšení či změny dosavadní kvalifikace pomocí rekvalifikačních kurzů – např. Základy PC, Pracovník v sociálních službách, Skladník a další dle zájmu účastníků projektu,“ prozradila Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří.
Do projektu se může zapojit sto nezaměstnaných osob nad 50 let z okresu Louny. V průběhu necelých dvou let se uskuteční celkem deset cyklů, střídavě v Lounech a Žatci.
Výběr účastníků do čtvrtého cyklu projektu proběhne na Úřadu práce v Lounech ve čtvrtek 1. června v 9 a 10.30 hodin. Bližší informace získáte v sídle Vzdělávacího centra Podkrušnohoří (Osvoboditelů 420, Louny) nebo na telefonním čísle 733 527 856. Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: