Pozor na kapsáře! Předvánoční chaos využívají ke krádežím

před devíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Během adventního času a blížících se vánočních svátků stoupá i riziko kapesních krádeží. Různé prodejny, markety a obchodní centra budou přeplněny nakupujícími a právě v tomto chaosu mívají zloději žně, varuje policie. Každoročně je takto jen v okrese Louny okradeno několik lidí.„Zloději využívají toho, že zákazníci v obchodech jsou často roztržití, zabraní do vánočních nákupů a na svoje věci si nedávají pozor,“ řekla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

 

Policisté ve snaze riziko těchto krádeží eliminovat, nabádají občany, aby byli obezřetní a zlodějům neusnadňovali práci. Zároveň jim radí, jak správně ochránit jejich majetek. Proto se v těchto dnech vydávají mezi zákazníky a osobně je u místních obchodních domů s preventivními radami oslovují. Nabádají je, aby třeba nenechávali peněženky navrchu nákupních tašek. Ženy by měly mít neustále kvůli případným zlodějům zapnuté kabelky.
„Věnujte pozornost bezprostřednímu okolí, kapsáři kradou hlavně tam, kde je hodně lidí. Pokud se dostanete do tlačenice v obchodě, na ulici nebo dopravním prostředku, přesvědčte se, že své věci máte pod kontrolou,“ radí policisté.
Je důležité řídit se radami, jako nenechávat peněženky navrchu nákupních tašek, mějte vždy zapnuté kabelky, zavazadla nespouštět z očí, nosit kabelku s pevným zapínáním či s překrytím a těsně u těla, nebo mít osobní doklady rozděleny a nenosit velkou hotovost. Stále opakovaným opatřením je také nenosit PIN k platební kartě napsaný na, nebo v blízkosti uložené karty.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: