Práci nabízelo čtyřicet firem

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

dsc-8658-nahled Louny (lus, caj) Dva tisíce lidí se zúčastnily čtvrteční Burzy pracovních příležitostí. Jednalo se o druhý ročník akce pořádané lounským úřadem práce ve spolupráci s Ústeckým krajem. „Prokazatelně dle prezenčních listin se dostavilo 1430 osob z celého okresu. Prezenční listiny byly sestaveny z našich pozvaných uchazečů o zaměstnání. Další množství zájemců o práci se na burze neevidovalo. Byly to například lidé zaměstnání, které v evidenci nyní nemáme, ale uvažují o změně zaměstnání, a proto se této akce také zúčastnili,“ řekl Josef Pavlátka, vedoucí oddělení zprostředkování ÚP Louny. Především v odpoledních hodinách se dostavovaly celé třídy žáků některých škol. „Dá se tedy odhadovat, že celkový počet návštěvníků se mohl blížit ke dvěma tisícům,“ dodal. Prokazatelně přijelo ze Žatce 232 lidí a z Podbořan 184. Burzu navštívila také devátá třída ze Speciální základní školy v Lounech.

 

Na burze se představilo čtyřicet firem z okresu Louny, ale také dalších blízkých oblastí z různých odvětví. Největší poptávka byla po technických profesích. Návštěvníkům se představily stavební firmy, společnosti zabývající se kovovýrobou, obráběním či výrobou plastových výrobků. Zaměstnance na burze hledal například Jiří Jedlička z HaR Komplet Louny, společnosti zabývající se výrobou a kompletací a montáží kabelové elektroniky. „Pro naši dílnu sháníme dělnice do elektrovýroby pro montáž kabelových spojek. U této práce je nutná zručnost a pečlivost, ale není náročná,“ řekl. Firma se zabývá kompletací elektrodílů pro vlakové soupravy či tramvaje v zahraničí.
Další akcí úřadu práce bude propagační výstava Vzdělávání, kterou bude hostit 24. listopadu Obchodní akademie a Střední odborná škola gen. F. Fajtla v Lounech a 26. listopadu Obchodní akademie a SOŠ zemědělská a ekonomická v Žatci.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: