Příběhy našich čtenářů: Soused rodině vyhrožoval zabitím

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Vztahy mezi sousedy nemusí být vždy zrovna přátelské, ba právě naopak často jsou plné zášti a sporů. Někdy se může dokonce stát, že přerostou až v nenávist a ve výhružky fyzickým napadením či dokonce zabitím. Své o tom ví František F. ze Žatce, který toto se svou rodinou prožíval několik měsíců. Vyhrožoval jim soused, který bydlel v panelovém domě v bytě pod nimi. Rodina musela dokonce na několik týdnů svůj byt kvůli bezpečí opustit.

 

Vše začalo vloni v říjnu. „Večer předtím se ozýval z bytu pod námi křik a hádky, když se muž hádal se svou ženou. Následně ji vyhodil ven. Druhý den ráno, byla sobota, asi v 9.30 hodin venku sprostě nadával. Křičel a vyhrožoval fyzickým napadením a likvidací mé rodině a i dalším sousedům a dokonce i kolemjdoucím na ulici. Snažil se vykopnout dveře od našeho bytu. Volal jsem policii. Ta přijela a souseda uklidnila. Na vazbu ho ale za to odvézt nemohla,“ popisuje František F. počátek potíží se sousedem. Dodává, že do té doby mezi nimi žádné problémy nebyly. Výhružky a řev se pak často opakovaly. Muž křičel a vyhrožoval sousedům ze svého bytu tak, aby ho slyšeli. „Od října jsme tu žili v nejistotě. Vyměnili jsme zámky. Byt jsme lépe zabezpečili. Na noc jsme přesouvali komodu ke dveřím do bytu. Koupili jsme si plynovou pistoli, pepřové spreje. Báli jsme se, hlavně o děti,“ popisuje František F., jak jeho rodina žila několik měsíců.
Povedený soused byl v prosinci a lednu souzen za své chování a vyhrožování sousedům i lidem na ulici, dostal za to 18 měsíců za mřížemi. Problémy a chování souseda se dále vyhrocovaly. „Než nastoupil v lednu výkon trestu, tak se celá naše rodina na poslední tři týdny kvůli bezpečí z bytu odstěhovala a bydleli jsme u rodiny v jiném městě,“ dodává. Rodině se tak ulevilo. V současné době běží proti sousedovi další trestní stíhání.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: