Privatizace nemocnice jsou fámy, sdělil nový ředitel Jindřich Zetek

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Nového ředitele má od 1. července žatecká nemocnice. Po Čestmíru Novákovi do tohoto křesla usedl Jindřich Zetek, který zvítězil ve výběrovém řízení. Představit svou osobu a plány s nemocnicí přišel na zasedání zastupitelstva na konci června.

 

Čestmír Novák vedl žateckou nemocnici od března roku 2010. Na funkci ředitele rezignoval kvůli neshodám se správní radou, které se týkaly zejména konceptu a budoucího směřování nemocnice. Do výběrového řízení na tuto uprázdněnou pozici se přihlásilo šest uchazečů. „Kvalita jednotlivých uchazečů byla vcelku vysoká. Měli jsme radost, že o tuto pozici byl zájem,” okomentoval průběh výběrového řízení Petr Šmíd, předseda správní rady nemocnice. Vítězem se nakonec stal Jindřich Zetek (51 let), rodák z Litvínova, který v současné době bydlí v Hoře sv. Kateřiny v Krušných Horách. Zetek vystudoval ekonomii a práva.
„Zdravotnictvím se zabývám od roku 2004. Od té doby jsem pracoval velkou část v přímém výkonu ve zdravotnictví, tu menší část jako konzultant některých zdravotnických zařízení,” představil se Zetek na zastupitelstvu.
Nejblíže Žatci jsem rok působil v Nemocnici Most ve funkci ředitele. Pak jsem rok a půl pracoval v Krajské zdravotní jako náměstek pro financování a strategický rozvoj,” popsal Jindřich Zetek svou kariéru ve zdravotnických zařízeních.
Dodal, že zdravotnické projekty ho stále zajímají, proto přišel i do žatecké nemocnice. „Nemocnici Žatec beru jako projekt dlouhodobý a rozvojový, v žádném případě se nejedná o projekt, který by byl na velmi krátkou dobu a směřoval někam k privatizaci, nebo podobným krokům. Tímto dementuji fámy, které po vyhlášení výběrového řízení napříč krajem vznikaly,” vysvětlil své plány Zetek. Zastupitelům pak přislíbil pravidelné detailní informace o činnosti nemocnice a to nejen v průběhu zastupitelstva. „Mé první kroky budou směřovat k detailnímu seznámení s nemocnicí a vzápětí budu s týmem pracovat na koncepci střednědobého rozvoje nemocnice,” dodal nový ředitel.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: