Projekt modernizace plavecké haly za tři miliony: Sportovní komise se musí zabývat otázkou, zda zachovat oblíbenou posilovnu

před jedním rokem  |  Zprávy |   1 komentář

Louny – Město Louny si v polovině loňského roku nechalo zpracovat studii na modernizaci plavecké haly. Před časem město zadalo zpracování projektu na mo-dernizaci, který si vyžádá náklady ve výši třech milionů korun. Samotná realizace projektu by si mohla vyžádat náklady až 75 milionů korun.

 

Projekt za tři miliony korun
Výsledek zadávacího řízení na projektovou firmu radní schválili v minulých dnech. Bude jí Centroprojekt Group ze Zlína. „Projektová dokumentace nás bude stát přibližně 3,2 milionu korun a hotova by mohla být do konce letošního roku. Příští rok bychom chtěli požádat ministerstvo školství o dotaci,“ vysvětlil lounský starosta Radovan Šabata. Dotace by v případě přidělení mohla pokrýt až šedesát procent uznatelných nákladů na realizaci. Realizace projektu na rozšíření a modernizaci plavecké haly by si mohla vyžádat až 75 milionů korun.
Radnice doplatí z úspor
Částka vyplynula ze studie, kterou si město nechalo zpracovat v loňském roce. Prozatím se počítá s tím, že by se potřebný zbytek peněz vzal z dosavadních úspor z městské pokladny. „V minulých letech se nám podařilo ušetřit díky dobrému hospodaření. Finanční prostředky by se tak vložily do smysluplné věci, která bude občanům sloužit další desítky let,“ dodal Šabata. Přestavba haly by mohla probíhat v letech 2017 a 2018.
Komise řeší budoucnost fitness centra
Již nyní se radnice musí zabývat tím, co v hale bude. Jestli se upřednostní vodní a zážitkové atrakce, nebo budou provoz směřován stejným směrem. Řeč je hlavně o budoucnosti tamního fitness centra. To každoročně navštěvují stovky občanů, někteří si jdou cíleně jen zacvičit, jiní po cvičení využijí možnosti navštívit sauna a bazén. „Do posilovny se cvičící v loňském roce vypravili 11 392 krát. Jedná se o počet vstupů do posilovny, která nabízí řadu přístrojů, rotoped i běžecký pás,“ uvedl Václav Mareš, vedoucí plavecké haly. Zaplavat si do lounského bazénu přišlo v loňském roce 29 a půl tisíce lidí. Budoucností posilovny se bude v následujících týdnech zabývat také sportovní komise lounské radnice. Jejímu předsedovi uložili lounští radní zabývat se vhodností umístění fitness centra v plavecké hale v rámci její rekonstrukce. Své poznatky musí předseda komise radním sdělit do konce dubna. Že to bude těžké rozhodování, jsou si na radnici vědomi.
Lidé jsou proti uzavření posilovny
Ve městě již zaznívají hlasy o sepsání petice proti zavření posilovny.  „Musíme se ale rozhodnout, zda chceme v hale vše od vody, nebo další doplňkové služby,“ řekl lounský místostarosta Jan Čermák. Podle starosty navíc podnikání ve fitness službách nepřísluší městu, které bude od černa letošního roku prostřednictvím příspěvkové organizace Správy sportovních zařízení města Louny provozovatelem bazénu.  „Místo posilovny by mohl vzniknout malý bazén pro plavání s batolaty, pokud by o něj byl mezi lidmi zájem,“ řekl již dříve lounský starosta.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

1 | Pavel Csonka @ | před jedním rokem

náklady versus využitelnost

Co jsem mluvil s lidmi pravidelně navštěvující plaveckou halu, tak jim jde hlavně o to, aby byla hala v řádném stavu, aby tam bylo čisto, lepší využívání sauny popř. fitka. Louny s 18-ti tisíci obyvateli by si aquapark také zasloužili, neboť s dětmi často jezdí do Mostu, Chomutova, či Marienbergu, otázkou je poté následný provoz oproti návštěvnosti a ceně vstupného.

reagovat

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: