Průzkumné práce na úložiště mají v Lubenci skončit

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Lubenec – V lokalitě Čertovka na Podbořansku, která patří mezi pět vytipovaných pro úložiště jaderného odpadu, mají skončit průzkumné práce, které měly odhalit, zda je místo vhodné pro vybudování hlubinného úložiště jaderného odpadu. Minulý týden to prohlásil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 

Průzkumy, jež mají napovědět, která lokalita je vhodná pro vybudování hlubinného úložiště, měly původně proběhnout na sedmi místech. Mládek jejich počet snížil na dvě lokality. Odpůrci z Lubence ale zůstávají skeptičtí. „Po vítězství přišlo vystřízlivění. Nemáme jistotu, že stát své stanovisko opět nezmění,“ poznamenala Jitka Kantová ze spolku SOS Lubenec, který už několik let proti úložišti bojuje. V Čertovce první průzkumné práce začaly letos na jaře, kdy se odborníci vydali seznámit se zdejším terénem.
„Od Mládka to bylo překvapivé rozhodnutí. Tomu, že další průzkumy neproběhnou, příliš nevěřím. Myslím si, že je to plácnutí do vody,“ uvedl lubenecký starosta Jiří Chaloupecký s tím, že Správa úložišť radioaktivních odpadů má vydané povolení k průzkumům do konce letošního roku.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: