Puškinův památník dovezl tři zástupce na národní přehlídku

před čtyřmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

puskinuv-pamatnik-nahled Louny, Litoměřice – Dvaatřicet vystoupení hostilo minulý týden krajské kolo festivalu Ars Poetica – Puškinův památník v Litoměřicích. Tam postoupili i všichni účinkující z přehlídky okresní, která se uskutečnila koncem března v Základní umělecké škole v Lounech. Soutěžící se představili v uměleckém přednesu ruské poezie, prózy a s písničkami.

 

První vystoupil kolektiv z lounské ZŠ a MŠ kpt. O. Jaroše ve složení Martin Švýcar, Jan Kiš a Samuel Petrlík. Ze Základní školy Písečná z Chomutova přijeli okresní kolo Puškinova památníku podpořit žáci se scénkou Lesní akademie, s písní s doprovodem na klavír a s Písní krokodýla Geni. Kolektiv ze Základní školy Postoloprty se z Loun omluvil, ale později vystoupil na krajském kole s dramatizací básně pod vedením Oksany Kaplanové. Gymnázium Žatec se přehlídky zúčastnilo se dvěma vystoupeními. Nejprve se představil kolektiv s nastudovanou ruskou národní pohádkou Carevna ljaguška a poté zarecitovala Eliška Florianová. Obě vystoupení se studenty žateckého gymnázia nacvičila profesorka Mária Zajícová. Pavel Kotek ze Základní školy Školní v Lounech s žáky secvičil mluvenou scénku Příhody slunečních zajíčků. Masha Mosyichuk předvedla krásnou báseň Zvučat vystrely pod vedením učitelky Aleny Gajdošíkové ze ZŠ a MŠ kpt. O. Jaroše a celé okresní kolo přehlídky v ruském jazyce zakončil nesoutěžní výstup školního pěveckého sboru Hlásek z Písečné v Chomutově.
Na třetím místě krajského kola se 4. dubna umístil kolektiv ZŠ a MŠ kpt. O. Jaroše v Lounech se scénkou Telefon, na druhém místě žáci ze Základní školy Školní v Lounech.
Do národního kola Puškinova památníku, které hostí 6. června Praha, postupují z našeho okresu nakonec tři vystoupení. Ze Žatce to jsou obě scénky gymnázia jak národní pohádka, tak i sólová recitace Elišky Floriánové. Poslední postupujícím je Masha Mosyichuk ze ZŠ a MŠ kpt. O. Jaroše. Gratulujeme!

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: