Radní jmenovali novou ředitelkou MŠ Hanu Koppovou

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

ms-bratri-capku-nahled Podbořany – Rada města Podbořan jmenovala k 1. srpnu ředitelkou MŠ Bratří Čapků Hanu Koppovou. Padesátiletá učitelka MŠ Hlubanská v Podbořanech byla jednou ze dvou kandidátek na pozici ředitelky školky. Druhou byla dosavadní zástupkyně ředitelky a následně pověřená ředitelka MŠ Bratří Čapků v Podbořanech Martina Matějíčková.

Poté, co Martina Matějíčková a Hana Koppová se představily 27. června členům konkurzní komise jako uchazečky o funkci ředitelky mateřské školy v ulici Bratří Čapků, obě byly doporučené radě města jako vhodné kandidátky. Rada města se sešla k jednání ve středu 13. července, kdy se dostavily i obě uchazečky a obhajovaly své koncepce, odpovídaly dotazy. Radní nakonec jmenovali Hanu Koppovou, a to s účinností od 1. srpna a se zákonnou zkušební dobou 6 měsíců.

MŠ Bratří Čapků v Podbořanech byla od začátku března bez ředitelky a město shánělo nového člověka na řídící funkci ve školce. Bývalá ředitelka MŠ Bratří Čapků Michaela Beranová se na začátku března vzdala své funkce na vlastní žádost. Rada města jmenovala její zástupkyni Martinu Matějíčkovou do pozice statutárního zástupce mateřské školy do doby výběru nové ředitelky.

Kolem mateřské školy Bratří Čapků, jíž se říká také Pastelka, od jara panuje napjatá atmosféra. Situací se na podnět radnice zabývá i policie, která prověřuje hospodaření ve školce. Stejně tak ovšem prověřuje i jiné trestní oznámení, které podala také bývalá ředitelka, v němž město obviňuje z protiprávních kroků.

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: