Radnice připravuje modernizaci plavecké haly: Studie počítá s tobogánem, relaxačním centrem, saunou i bazénem pro batolata

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Tobogán, bazén pro batolata, relaxační centrum či zážitková část pro děti. To vše by mohlo být součástí modernizované plavecké haly v Lounech. Radnice připravuje rozsáhlou rekonstrukci objektu, který byl postaven v roce 1983. Studii, jak by mohla hala v budoucnu vypadat, má již město k dispozici. „Plavecká hala stojí třicet tři let, modernizaci už potřebuje,“ je si vědom starosta Loun Radovan Šabata. V minulých dnech se radní se studií pro modernizaci bazénu a tím, co by mohlo v Lounech vše být, seznámili. O možné modernizaci jednala již také investiční a sportovní komise města. Podle starosty je velká škoda, že město nevyužilo možnosti dotačních titulů z evropských peněz v letech 2007 až 2014, které byly určené právě pro tyto účely. Bez získání dotace ale modernizace plavecké haly bude jen těžko možná.

Modernizace by si totiž měla podle předběžných odhadů vyžádat náklady ve výši až 70 milionů korun. Takové možnosti nabízí studie, která navrhuje řadu novinek, ale radnice se nemusí zcela přesně touto studií řídit. „Je to jakási vize toho, co vše by mohlo v bazénu být. Chtěli jsme studii bez ohledu na finance, abychom věděli, jaké jsou možnosti pro využití prostor haly,“ upřesnil Pavel Janda, lounský radní s tím, že ne všechny myšlenky se musí při modernizaci realizovat.

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: