Radnice zavedla nový systém parkování před budovou

před desíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Postoloprty – Nová pravidla pro parkování platí od začátku listopadu na hlavním náměstí v Postoloprtech. Bezplatně tam řidiči mohou své vozidlo nechat stát jen třicet minut. Radnice původně uvažovalo o zavedení změny parkovacího systému od nového roku, nakonec nové značky na místě instalovala již nyní a pravidla začala platit začátkem měsíce.

 

Změna v parkování se týká parkovacího zálivu před budovou radnice, prodejnami a pizzerií. Nařízení o bezplatné době parkování pouze na půl hodiny ukládá nová dopravní značka, kterou tam radnice nechala umístit minulý týden. Změny v parkovacím režimu schválila v říjnu rada města.
Když nové dopravní značky dorazily na radnici dříve, stejně jako všechna potřebná vyjádření a schválení od policie, přistoupila radnice ke změnám již nyní. Nový systém bude do konce tohoto roku probíhat ve zkušebním režimu a strážníci při případném porušení pravidel budou postupovat mírněji, přestupky budou řešit do konce roku pouze domluvou.
Omezení při parkování platí od pondělí do pátku vždy od 6 do 18 hodin. Čas začátku parkování si musí sami vyznačit ručičkami na papírových parkovacích hodinách, které viditelně vystaví na palubní desku.
Na prodej je bude nabízet například recepce radnice. „Kdo tyto hodiny nemá a nechce si je ani kupovat, bude moci čas začátku parkování napsat číslicemi na lístek papíru a ten dát do auta – i tuto formu sdělení budou strážníci tolerovat,“ uvedl starosta.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: