Radních bude možná sudý počet

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Zastupitelé se v pondělí 5. října podvečer sešli na radnici, aby jednali o nové podobě a složení rady. Dokázali se zatím shodnout na tom, že radních by byl netypicky sudý počet. Na konkrétních jménech se však zatím neusnesli.

 

„V průběhu léta jsme si od jednání o radě dali pauzu, protože každou chvíli byl někdo mimo Žatec. Zastupitelé si mezitím vyzkoušeli současný model, kdy zastupitelstvo převzalo pravomoce a povinnosti rady. Musím říct, že zatím nám to funguje a zastupitelé jsou zodpovědní. Držíme termíny rady, takže zatím nemáme v ničem prodlevu,“ sdělila na náš dotaz starostka Zdeňka Hamousová. Dodala, že hned na úvod schůzky si městští poslanci jasně řekli, že se buď domluví, nebo budou pokračovat v současném modelu. Na jednání padl návrh, aby rada měla sudý počet členů a v zastupitelstvu tak neměla převahu ani jedna ze skupin zastupitelů. „Bylo by to vyvážené tři ku třem. Věci, kde by nastala rovnost hlasů, by pak rada postoupila zastupitelstvu pro široké rozhodnutí. Což by pravděpodobně nastalo jen v minimálním počtu případů,“ okomentovala navržený model starostka. Dodala, že na konkrétním personálním obsazení nových členů rady se však zatím neshodli. „Zastupitelé upřednostňují v případě volby nových radní větší shodu než jen těsnou nadpoloviční většinu tvořenou jedenácti hlasy. Zatím navržená jména by ji však nejspíš nezískala,“ vysvětlila Hamousová.
O novém složení rady tak budou zastupitelé v nejbližší době opět jednat. Žatec je bez usnášeníschopné rady od konce června, kdy počet radních klesl po odchodu Karla Krčmárika na pouhé čtyři. Nejnižší počet radních je však ze zákona pět.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: