Ředitelem školy bude Jiří Marhold

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany, Ústí n. L. – Rada Ústeckého kraje rozhodla minulý týden o jmenování na místo ředitele Gymnázia a Střední odborné školy v Podbořanech. Do této funkce má nastoupit k 1. červenci Jiří Marhold.

 

O vhodném uchazeči výběrová komise měla jasno už od konce dubna, kdy proběhl konkurz a sedmičlenná komise vybrala z celkem pěti kandidátů na post ředitele G a SOŠ dva nejvíce vyhovující. „Výsledek konkurzu plně vyhovuje přáním zaměstnanců školy,“ naznačil tehdy člen výběrové komise Jiří Drápal.
Komise tedy vybrala dva vhodné uchazeče, Jiřího Marholda, dosavadního zástupce ředitele pro gymnázium, a Jiřího Otipku, dalšího pedagoga této školy. O jmenování na pracovní místo ředitele školy rozhodla Rada Ústeckého kraje na jednání 17. května, kdy také určila termín jeho nástupu. „Do funkce ředitele Gymnázia a SOŠ Podbořany byl radou jmenován Ing. Bc. Jiří Marhold, a to k 1. červenci tohoto roku,“ sdělila Lucie Dosedělová, mluvčí Ústeckého kraje.
Podbořanské gymnázium a střední odborná škola byly od loňského prosince bez ředitele. Jiří Bejček náhle zemřel před vánocemi ve věku 52 let. V čele školy stál od roku 2010. Statutárním zástupcem školy po úmrtí J. Bejčka byla jmenována jeho zástupkyně pro odborný výcvik Marcela Koubová. Do konkurzu na ředitelský post se nehlásila.
„Vzhledem k situaci, za které bylo nutné vyhlásit výběrové řízení, je naší snahou vybrat nového ředitele co nejdříve. Rádi bychom, aby nastoupil do začátku příštího školního roku,“ zdůrazňovala tisková mluvčí kraje, jenž je zřizovatelem podbořanské střední školy. Termín nástupu nového ředitele – 1. července je tedy logický.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: