Rekonstrukce nádraží spěje do cíle

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Kompletní rekonstrukce žateckého autobusového nádraží se blíží do finále. Dokončena by měla být do konce září. Nové nádraží cestujícím nabídne čekárnu, toalety, zastávky a jejich okolí budou zastřešené. Rekonstrukce by měla vyjít na 49 milionů korun.

 

Autobusovému nádraží zůstane jeho dřívější kruhový vzhled, naproti vjezdu do něj však nově přibyla stavba opevněné bašty. Ta v sobě bude skrývat zázemí pro cestující – čekárnu a bezobslužné toalety. Ty jsou již na místě, jejich použití bude zpoplatněno částkou pět korun. V současné době se zahajují se práce na zastřešení nástupiště. Právě tyto prvky postrádalo staré nádraží. Cestující se neměli kam skrýt před nepříznivým počasím, chyběly zde také toalety.
Na nádraží se nyní kompletují označníky jednotlivých stání, která se budou osazovat digitálními displeji. Současně se pracuje také na baště, kterou řemeslníci obkládají kamenem. Povrchy na nádraží jsou již hotovy, zbývá pouze vrchní vrstva asfaltového povrchu, kterou firma položí až těsně před dokončením stavby, aby se nepoškodila.
„Harmonogram prací se stíhá. Nemůžeme si dovolit nějaké prodlení,“ sdělila starostka Zdeňka Hamousová, čímž připomněla, že termín prací je vzhledem k dotaci napjatý. Městu se na rekonstrukci nádraží podařilo získat dotaci ve výši 38 milionů korun. Práce realizují firmy Silnice Group, a.s. a Nepro Stavební, a.s. „Lehký skluz vznikl pouze při obkládání bašty kamenem, protože firma pro něj zvolila náročnější postup. Kamenné kvádry na míru opracovává a sesazuje je. Na obkládání bašty také může najednou pracovat maximálně čtyři až pět lidí. Tyto práce se tak protáhnou. To ale nebude bránit užívání stavby, funkční bude,“ vysvětlila starostka. Dodala, že se plánuje také výsadba zeleně, která má dotvořit vzhled nádraží a jeho okolí.
Práce na autobusovém nádraží probíhají od letošního února. Po celou dobu je uzavřené, autobusy jezdí z náhradních stání, která jsou rozmístěna v ulicích Nákladní a Obránců míru.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: