Rekonstrukce ulice stále trvá

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

p1210472-nahled Podbořany – Práce na rekonstrukci ulice Kpt. Nálepky a přilehlé Příčné v samém centru Podbořan stále pokračují. Pracovníky firmy Skanska, která kompletní obnovu lokality provádí, jsme zastihli uplynulou středu odpoledne při pokládání chodníku a úpravách plochy pro vznik parkovacích míst.

 

 

 

Firma se s pracemi značně zpozdila, stavba měla být dokončena a předána už k 16. listopadu loňského roku. Zatím je zčásti hotový jen základ – nová parkovací místa. Vniklo jich v ulici Kpt. Nálepky 36. Dalších 10 míst bude otevřeno právě v přilehlé ulici Příčné nad domem čp. 900. Celkem bude tedy nově otevřeno 46 parkovacích míst. Firmě za nedodržení termínu běží penále. Na vině mj. je prý nesplnění podmínek ze strany subdodavatelské firmy společnosti Skanska. Za výsledek však je zodpovědná jedině firma Skanska, kterou město vybralo ve výběrovém řízení díky nejnižší cenové nabídce.
Výsledkem kompletní revitalizace ulice Kpt. Nálepky a jejího okolí má být kromě téměř pěti desítek nových parkovacích stání také nové chodníky, nový mobiliář, nové dětské hřiště. To sice už stojí – zatím však rozkopané a mimo provoz. Kolaudovat se bude v rámci celé stavby.
Stejně tak budou muset počkat tamní obyvatelé na asfaltovaný povrch komunikací. Asfaltování je závislé na klimatických podmínkách, a ty v únoru nejsou pro to příznivé.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: