Rekonstrukci Plzeňské provázely kolony

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

kolona-nahled Žatec – Posledních pár týdnů ztrpčovala rekonstrukce Plzeňské ulice život spoustě Žatečanů, ale i řidičům, kteří po tomto tahu mezi Plzní a Mostem jen projížděli. Dopravu zde řídily semafory, takže se tvořily dlouhé kolony. Z tahu se navíc nedalo odbočit do Podměstí, takže řada lidí musela objíždět často celé město.

 

Rekonstrukce povrchu Plzeňské ulice probíhá v úseku od ulice Osvoboditelů, přes kruhový objezd u čerpací stanice Benzina až za pneuservis na protější straně. Kvůli frézování povrchu a následné pokládce nového asfaltu zde dopravu řídily semafory. Na kruhový objezd byl navíc zamezen vjezd jak z Podměstí z Nákladní ulice, tak z Husitského náměstí a železného mostu. Obyvatele města, tak každý den čekalo stání v dlouhé koloně aut, která se táhla přes most až k výjezdu z města. Řidiči si zde ve špičce často počkali i více než čtvrt hodiny. Pokud čekat nechtěli, museli objet přibližně polovinu města okolo hlavního nádraží a přes kopec Střelák. Řada lidí si stěžoval také na zmatené značení uzavírek ulic a objížděk. „Jsem rodilý Žatečan, ale s tím, kudy se dá, projet mám problém. Co teprve lidé, kteří Žatec neznají a jsou zde poprvé,“ stěžoval si v e-mailu adresovaném do naší redakce Petr N. „Čekání je hrozné, člověk kvůli těm kolonám musí vstávat a vyjíždět do práce a s dětmi do školy o hodně dříve,“ vadilo naší čtenářce Alice J.
Nejen jim, ale i dalším řidičům se tak na začátku tohoto týdne nejspíše ulevilo, když zjistili, že semafory zmizely a v opravovaném úseku je natažený nový asfaltový koberec. Chybí mu zatím dopravní značení, které by mělo přibýt v nejbližších dnech. Řidiči by se však zatím neměli úplně radovat, Ředitelství silnic a dálnic, které opravu provádí, chce do začátku prázdnin opravit povrch této silnice i na dalších místech.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: