Revitalizace ulice je u konce, s půlročním zpožděním

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Bezmála půl milionu korun bude podbořanská radnice vymáhat po firmě Skanska, která ve městě opravovala ulici Kpt. Nálepky. Rekonstrukce lokality v centru za 4,1 milionu totiž místo loni na podzim byla dokončena až nyní v dubnu.

 

„V souladu se smlouvou budeme po společnosti za zpoždění vymáhat sankce. Penále jsme vyčíslili na zhruba čtyři sta šedesát tisíc korun," potvrdil Regionu starosta Podbořan Radek Reindl s tím, že pokuta bude předmětem zprávy pro zastupitelstvo města stejně tak jako celé vyrovnání akce. Zastupitelé Podbořan se mají sejít k další veřejné schůzi první červnovou středu 1. června.
Městský úřad firmu Skanska na zpoždění několikrát upozorňoval, společnost ve vyjádření pro město argumentovala technickými problémy, potížemi s mechanizací a subdodavatelem, poté byly špatné klimatické podmínky.
V minulých dnech konečně rekonstrukce skončila. „Dílo je dokončené a převzaté od dodavatele. V současné době čekáme na zeleň, která, doufám, brzy vyroste, deště a sluníčka je, zdá se, dost. Co se týká obsazenosti parkovišť, ukazuje se, že je kapacita tak akorát pro nynější počet vozidel v této lokalitě. Velkým přínosem je oprava plochy za bývalou Komerční bankou. Tato část města se revitalizací hodně zlepšila,“ zhodnotil Milan Ohanka, vedoucí odboru investic podbořanské radnice.
K dispozici je i nové dětské hřiště, které rádi využívají i obyvatelé jiných částí města.
Zbývá ještě dodělat kontejnerové stání v ulici. Popelnice jsou zatím volně, tyto práce ale nebyly součástí rekonstrukce. „Kontejnerové stání jako takové Krajský úřad vyjmul ze stavebního povolení, takže není předmětem stavby. Opravu kontejnerového stání provedeme po kolaudaci díla,” dodal na náš dotaz vedoucí odboru investic Milan Ohanka.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: