Sakura je japonská třešeň a také klub v Žatci

před jedním rokem  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

karate-33-nahled Minulý týden jsme ve Staňkovicích zastihli Sakura karate klub Žatec. Na zdejším fotbalovém hřišti se jeho členové sešli na každoročním týdenním soustředění. Tento rok bylo spojené s karate-do klubem Nagai-Michi z Plzně v čele s Jaroslavem Netrvalem.

 

V našem městě má klub dlouholetou tradici, momentálně se může pochlubit třicítkou členů. „Pravidelný pohyb a pohodová parta lidí, je mi tu prostě dobře,“ říká Markéta Chalupová, která „Sakuru“ navštěvuje společně se svým osmiletým synem rok a půl. Do žateckého klubu docházejí dětí již od šesti let, naopak nejstarší člen je sedmdesátiletý. „Karate není jen o boji, je v něm i kus japonské kultury, která se vyznačuje slušným chováním, úctou k soupeři a ostatním lidem, kultivovaností pohybů a soustředěním,“ přibližuje důležitý aspekt tohoto sportu místopředseda žateckého klubu Petr Bažout.
Karate má mnoho verzí. V žateckém oddílu se věnují stylu Shokotan – ryu, který se zaměřuje především na přímé techniky a výbušnou sílu. Stejně jako u mnoha jiných bojových umění i tady se používá systém barevných pásů k označení stupně technické vyspělosti. Začít se dá opravdu v každém věku, ideální je přijít na nábor, který klub pravidelně pořádá třetí týden v září, a připojit se tak k dalším nováčkům. „Ještě nevíme, kde budeme od září cvičit, ale každopádně máme webové stránky  na adrese – www.sakurazatec.cz a jsme i na facebooku, kde případní zájemci najdou bližší informace o nás a zanedlouho také i kdy a kde bude nábor probíhat,“ slibuje Petr Bažout.
Sakura karate klub Žatec je nově i členem Shotokan Karate-do Internation Federation (SKIF), která má přes dva miliony členů ve více jak 130 zemí světa. „Přidáním se pod SKIF nese s sebou mnoho výhod. Jako nejdůležitějších bych vybral několik seminářů ročně v České republice vedené vysoce postavenými japonskými mistry a mnoho dalších seminářů po Evropě a světě. Dále konání turnajů pro děti a dospělé, jako mistrovství Evropy SKIF v Hradci Králové v květnu příštího roku. A v neposlední řadě zachování tradice a vyučování tradiční a etické hodnoty Karate-do, tak jako živoucí legenda Japonský mistr Soke Hirokazu Kanazawa,“ vysvětlil místopředseda.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: