Šance najít práci i po padesátce existuje!

před třemi týdny  |  Zprávy |   0 komentářů

Okres Louny (rš) Lidé nad 50 let patří dlouhodobě do skupiny nejvíce ohrožené nezaměstnaností.  Jedním z důvodů je často fakt, že jejich kvalifikace neodpovídá současným potřebám firem.  Řešením by pro ně mohla být například rekvalifikace.

 

Vzdělávací centrum Podkrušnohoří přichází s projektem Aktivní padesátka potřetí, jenž již v minulosti pomohl mnohým uchazečům o práci, kterým je více jak 50 let. Projekt nabízí zdarma přípravu pro začlenění na trhu práce, pomoc při hledání nového zaměstnání či pracovní místa s finanční dotací zaměstnavatelům. „Důležitou součástí projektu je možnost zvýšení či změny dosavadní kvalifikace pomocí rekvalifikačních kurzů – např. Základy PC, Pracovník v sociálních službách, Skladník a další dle zájmu účastníků projektu,“ prozradila Mgr. Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří. Do projektu, který byl zahájen v lednu tohoto roku, se může zapojit 100 nezaměstnaných osob nad 50 let z okresu Louny. V průběhu necelých dvou let se uskuteční celkem 10 cyklů, střídavě v Lounech a Žatci.
Výběr účastníků do V. cyklu projektu proběhne na Úřadu práce v Žatci v pondělí 4. 9. 2017 v 8:30 a 10:00 hodin. Bližší informace získáte v sídle Vzdělávacího centra Podkrušnohoří (Masarykova 745, Žatec) nebo na telefonním čísle 733 527 856. Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: