Šance pro nezaměstnané nad 50 let

před sedmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Lounsko (šim) Vzhledem ke stárnutí populace a k udržitelnosti financování penzijních systémů se stále prodlužuje věk odchodu do důchodu. Ovšem právě osoby nad 50 let patří do skupiny, pro niž je nejobtížnější najít na trhu práce své uplatnění. Člověk tak může snadno získat pocit, že nic neumí a není již pro společnost ničím užitečný. S tímto problémem chce pomoci projekt s názvem Aktivní padesátka potřetí, jehož realizátorem je Vzdělávací centrum Podkrušnohoří.

 

Projekt je určen pro celkem stovku nezaměstnaných osob ve věku nad 50 let v okrese Louny. V rámci necelých dvou let proběhne dohromady deset cyklů, střídavě v Lounech a v Žatci. Účastníkům projektu bude především poskytována intenzivní pomoc při hledání pracovního místa. Frekventantům také nabízíme možnost dalšího vzdělávání, včetně různých rekvalifikačních kurzů, které budou uzpůsobeny dle aktuálních požadavků. Zároveň můžeme zaměstnavatelům poskytnout příspěvek na mzdové náklady, sdělila nám Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří.
Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Případní zájemci o další kolo projektu se mohou hlásit v sídle Vzdělávacího centra Podkrušnohoří (Masarykova 745, Žatec) nebo získají bližší informace na telefonním čísle 733 527 856.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: