Secvičený krok a víření hůlek: Mažoretky pochodovaly městem

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

p5147038-nahled Žatec – Město chmele a piva hostí tradičně každý květen Národní šampionát mažoretek. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se sem mažoretkové soubory z celých Čech sjely v sobotu 14. května. Ze souborů okresu Louny se nejvíce dařilo Postoloprtským mažoretkám, které vybojovaly dvě stříbrné medaile.

 

Vyrovnaný krok, široké úsměvy, krásné kostýmy, ladnost pohybu a víření hůlek – v Žatci se v sobotu bylo na co dívat. Mažoretky se divákům a rozhodčím představily nejprve dopoledne disciplínou pochodové defilé na náměstí Svobody. Za doprovodu dechových kapel předvedly na dlažbě náměstí svá secvičená pochodová čísla. Začalo se od nejmladších minimažoretek a pokračovalo se až ke kategorii senior. Podobně tomu bylo i v letním kině, kam se soutěžící i diváci v odpoledních hodinách přesunuli. Zde se soubory spolu utkaly ve druhé disciplíně – pódiových formacích. Než se sečetly všechny body, mohli si přítomní užít vystoupení českého rappera Reginalda.
Barvy domácí žatecké ZUŠ hájily tři soubory učitelek Lenky Turkové a Ivany Fábryové. Sněhurky v minimažoretkách skončily čtvrté, Matulenky v dětech starších sedmé a Berušky ve stejné kategorii desáté. Louny zastupovaly dva soubory z tamější ZUŠ – Azalky (děti mladší), které obsadily osmé místo a Jasmínky (děti starší), kterým patřila šestá příčka. Nejlépe tak z okresu Louny dopadly Postoloprtské mažoretky, které získaly stříbro v kategoriích děti starší a junior a šesté místo v kategorii děti mladší.
Fotogalerii k akci najdete zde

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: