Sexuolog Radim Uzel vypovídal u lounského soudu

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Téměř dvouhodinové byly výslechy znalců z oboru gynekologie u Okresního soudu v Lounech. Svědčili v případu zanedbání péče gynekologa z Podbořanska, na jehož následky zemřela 42letá pacientka. Doktor Radim Uzel vypracovával tři znalecké posudky.

 

„Vyšetření nebyla kompletní, zanedbal svou péči. Na druhou stranu byla do jisté míry spoluvinná i poškozená, která odmítala vyšetření a neužívala předepsanou antikoncepci,“ vypověděl známý sexuolog. Zároveň také podotknul, že se v dnešní době setkal s raritou. Ručně psanou lékařskou dokumentaci se záznamy značně nečitelnými. Státní zástupce připomněl, že právě ručně psaná dokumentace je další problém. Gynekolog je žalován také z toho, že dopisoval podpisy sestry do zdravotní dokumentace. Policii ji poskytl až po několika měsících.
Odbornice z gynekologie a porodnictví poznamenala, že v poslední době nepravidelná krvácení znamenala začínající karcinom. Vrchol onemocnění byl poté enormně rychlý, matka dvou dětí zemřela po jedenácti měsících, co rakovina prorostla do močových cest a zkolabovala jí ledvina.
Soudkyně odročila jednání na začátek května a polovinu června, budou slyšeni další svědci a znalci.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: