Skládku či závadu nahlásí snadno

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Novou službu pro občany spustilo od začátku září Město Žatec ve spolupráci s webovým portálem ZmapujTo. Slouží pro hlášení závad na území města a v jeho přilehlém okolí. Cílem je zjednodušit pro občany proces nahlášení nedostatků či problémů.

 

„Pomozte nám zmapovat město a máte-li ve svém okolí rozbité osvětlení, rozbitou lavičku, ilegální skládku či něco jiného, není nic jednoduššího, než problém vyfotit a poslat upozornění prostřednictvím mobilní aplikace nebo stránek ZmapujTo.cz,“ vysvětluje město na svých webových stránkách, jak systém funguje. Stačí si do svého chytrého telefonu zdarma stáhnout mobilní aplikaci ZmapujTo. Pak už jen pořídit fotku, přiřadit hlášení do příslušné kategorie a odeslat. Na základě lokalizace dle GPS souřadnic, která se v aplikaci vyhledá automaticky, odchází hlášení. Na stránkách lze nalézt přehlednou mapu, kde se může každý podívat, jaké problémy byly nahlášeny v jeho okolí a jak na ně radnice reagovala.
„Aplikaci jsme testovali během dvou letních měsíců, od začátku září jsme ji spustili naostro. Lidé se nám docela ozývají, zatím nám od nich přišlo něco přes dvacet podnětů,“ sdělil Petr Vajda, tajemník Městského úřadu v Žatci. Dodal, že nejčastěji hlásí lidé černé skládky a rozbité komunikace. Radnice se na impulsy občanů snaží reagovat co nejrychleji. „V současné době už máme vyřešeno 62% z nahlášených věcí,“ řekl tajemník Vajda.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: